Miód sesyjny Melarya Imbir

Miód sesyjny Melarya Imbir

Melarya Imbir

(mel łac. miód) Trunek pieczętujący złotym stemplem kreację paradoksu ZULI. Napój miodowy tak dalece zapomniany, że aż do dziś komercyjnie nieistniejący, a świdrujący bąbelkami awangardę nowej fali, same jej przedmurza. Zastawia powszednie stoły produktem niszowym, by smakować każdemu z imbirem.

jakub wilk

19,00 

  • Ciało 60% 60%
  • Słodkość 30% 30%
poj. 310 ml | alk. 5,4% vol.
Opis
Składniki
Opinie
Dostawa i płatności

Jako pierwsi w Polsce w 2022 r. wprowadziliśmy na rynek nazwany miód sesyjny. To naturalnie fermentowany, musujący, refermentowany pracochłonną, tradycyjną metodą w butelce, niefiltrowany napój z miodu pszczelego. Receptura opracowana na bazie tradycyjnych receptur tzw. piwa miodowego (bez grama słodu!) lub inaczej lekkich miodów pitnych (piątak/szóstak). Zwyczaj jego wyrobu do dziś kultywowany jest w zaciszach domowych pokoleniowych rodzin pszczelarzy, takich jak nasza. Znany także klasycznej literaturze pszczelarskiej polskiej.

Do wersji Melarya Imbir nie pożałowaliśmy soku z korzenia imbiru. Rześka moc otulona miodową słodyczą turla się z bąbelkami po języku i rozgrzewa bądź chłodzi, w zależności od pory roku.

Ilustracja etykiety stanowi kopię prawdziwego linorytu wykonanego ręką artystki. Pierwszy wzorzec został odciśnięty na ręcznej prasie. Wzornictwo butelki luźno nawiązuje do historycznych konotacji Warmii, wpisując się w krajobraz kulturowy dominimum biskupiego, emanujący wysyceniem małą i dużą katolicką architekturą sakralną. Design serii Melarya został nominowany do prestiżowej nagrody ART OF PACKAGING 2023 w kategorii PRAGNIENIA.

Zdobywca najwyższych laurów w konkursach krajowych i światowych. Jesienią 2023 r. Melarya Imbir została złotym medalistą Poznańskich Targów Piwnych: Greater Poland Mead Cup 2023, w lutym 2024 r. wyróżniona srebrnym medalem największego na świecie konkursu miodów pitnych Mead Madeness Cup, w którym konkurowało w różnych kategoriach 711 trunków z 37 krajów świata.

  • miód wielokwiatowy jasny wiosenny
  • miód wielokwiatowy lipowo-leśny letni
  • korzeń imbiru (sok tłoczony)
  • woda
  • drożdże winiarskie

Warunki dostawy 
– koszt dostawy krajowej 9,90 zł
– maks. waga paczki do 30 kg
– realizujemy tylko odstawy kurierskie, nie wysyłamy do paczkomatów
– spodziewaj się weryfikacji wieku przez kuriera przy odbiorze paczki
– wysyłamy zazwyczaj we wtorki i czwartki

Pakowanie
– UWAGA! słoma z paczki nam, wystaje 🙂 Bądź przygotowany przy rozpakowywaniu 🙂
– pakujemy ekologicznie
– nie używamy recyklingowanych foliowych czy papierowych wypełniaczy

Płatności
– blik
– szybki przelew elektroniczny
– przelew bankowy