• Produkty
  • Miodosytnia
  • Preorder
  • Kontakt

Skontaktuj się z nami

kontakt@zuli.pl

+48 534 106 204

Natura i pszczoły

Nasza warmińska miodosytnia leży z dala od zgiełku, na terenie Krajobrazu Chronionego Doliny Środkowej Łyny. To dzika natura i urzekające krajobrazy. Wydaje się niemożliwe, że kolejny odwiedzany zakątek może być jeszcze piękniejszy od poprzedniego. Miodosytnia wbudowana we wzgórze nad rzeką doskonale harmonizuje z otoczeniem nie wyrastając ponad to, co skomponowała przyroda. Powstała przy naszej pasiece liczącej ponad 250 rodzin pszczelich, zbierających najbardziej uznane miody. Jest z nią nierozerwalna. Trzymamy pszczoły w drewnianych, naturalnych ulach, by miały jak w dziupli. Przyczyniając się do utrzymania lokalnego ekosystemu nasi zapylacze - ponad 10 mln pszczół, dostarczają złoty miód do tworzenia naszych trunków. Unikalny miód z unikalnej szaty roślinnej Warmii.

Rodzina i rzemiosło

Rodzina jest najważniejsza. To z niej wynieśliśmy fascynację pszczołami i miodosytnictwem. Pracujemy rodzinnie, pokoleniowo. W domowym zaciszu od dawna powstawały trunki gromadzone w piwniczce. Pijane na rodzinnych uroczystościach. We właściwym czasie. Nasze miody pitne to rzemiosło. Tak jak rodzina - wymagają czasu. I tak jak w rodzinie - osobistego zaangażowania na każdym etapie. Od własnego wychowu pszczelej królowej, do sklepowej półki.

Warmia i dziedzictwo

Odkryj w naszych trunkach Warmię. Historyczną krainę o chlubnym dziedzictwie. Pięknem i siłą przyrody skłaniająca do wielkich natchnień. Stosunkowo niewielka, wciąż dzika, wciąż mało znana, a zarazem będąca miejscem zrodzenia globalnych przełomów w dziejach nauki i humanizmu. Przewrót kopernikański dobrze oddaje naturę Warmii; przyjacielskie słońce złapane w tablice astronomiczne Kopernika wymalowane na cegłach olsztyńskiego zamku wprawiło w ruch całą planetę. Warmia to kraina odrębna, zawsze ze swoim charakterem, religią, mimo że kształtowana wielokrotnie od nowa. Gościnnie stawiająca na swoim. Daje się okiełznać na tyle, na ile sama pozwoli. A wziąć z siebie tyle, ile jej się odda. My oddajemy pracę rzetelną, na ile tylko potrafimy. Tym co dostajemy dzielimy się z Tobą.

Inspiracje z natury

Nasze trunki tworzymy w harmonii z warmińską naturą. Komponujemy wyłącznie z naturalnych, prostych składników. Główny surowiec - miód, pochodzi wyłącznie z naszych lub innych warmińskich zaprzyjaźnionych pasiek, bezkompromisowo. Szanujemy pory roku. Zróżnicowanie przebiegu sezonów pasiecznych, układu pożytków, występowania spadzi i dostępności odmian miodu. Nie silimy się na komercyjne ujednolicanie. Sądzimy, że więcej oddamy, gdy zaczerpniemy dokładnie to, co natura stworzyła tu i teraz. Pozwalamy zaskoczyć się sobie i Wam. Rok do roku, rocznik do rocznika.

Miody pitne owocowe

Miody pitne tworzone z udziałem selekcjonowanych owoców, zastępujących część wody, które w procesie produkcji dodajemy w formie miazgi bądź moszczu dla lepszego wydobycia smaku i aromatu. W zależności od proporcji miodu i wody otrzymujemy wytrawne czwórniaki lub słodsze trójniaki.

Alveus & Imago

To kategoria miodów czystych, tzw. panieńskich, tworzonych wyłącznie z wody i różnych odmian miodu oraz drożdży. Smak i aromat zależą w głównej mierze od użytych odmian miodu.

Zarezerwuj już teraz

Preorder

Jesteś zainteresowany naszymi trunkami? Napisz już teraz i zarezerwuj!