Miód pitny trójniak woskowy Cereus

Miód pitny trójniak woskowy Cereus

Cereus

(łac. woskowy) Limitowany trójniak woskowy oddający pełen cykl przyrody Warmii. Odzwierciedla miody, jakie przyroda skomponowała w pasiekach od wiosny do jesieni w 2022 r. Brzeczka sycona w obecności wosku i propolisu, rozanieliła trunek aromatami i smakami wprost z głębin, których alfą i omegą jest harmonijne życie pszczelego roju.

jakub wilk
PREORDER • PREORDER • PREORDER •

129,00 

Leżakowanie

miesięcy

leżakowanie

Miód leżakowany 12 miesięcy w obecności kostki dębowej.

 • Ciało 70% 70%
 • Słodkość 50% 50%
poj. 700 ml | alk. 12% vol.
Opis
Składniki
Opinie
Dostawa i płatności

Limitowany i numerowany trójniak woskowy oddający pełen cykl przyrody Warmii. To trunek, który pokochasz podziwem dla pszczół. Odzwierciedla miody, jakie przyroda skomponowała w pasiekach od wiosny do jesieni w 2022 r. Brzeczka sycona w obecności wosku i propolisu, rozanieliła trunek aromatami i smakami z głębin, których alfą i omegą jest harmonijne życie pszczelego roju. Jest to miód w typie panieńskim – bez żadnych dodatków. Oddaje naszą filozofię paradoksu, dokładając do niej kolejny wzorzec znaczeń pozornie przeciwstawnych: jest niebywale intensywny i aromatyczny, a zarazem lekki i kojący.  Sprzeczność ma rozwiązanie naturalnie proste: zapach miodu, pszczelego wosku i propolisu, od którego nie można się uwolnić. I zarazem skomplikowane aż poza granice naukowego poznania: w propolisie badacze odkryli już ponad 400 substancji, a jest wiadome, że to jeszcze nie wszystkie…

W roczniku 2023 powstało tylko 570 butelek tego specjalnego trunku. Jego technologia produkcji niemożliwa jest do powtórzenia na dużą skalę, poza gospodarstwem pasiecznym. Wykonuje się go tylko w zaciszu małych przydomowych miodosytni, bez przeznaczania tego rodzaju miodu pitnego na sprzedaż. Z uwagi na wyjątkowy charakter strzeże się go do świętowania najważniejszych okazji. ZULI łączy w jednym miejscu tradycję pszczelarską i miodosytniczą, dlatego jesteśmy w stanie oddać Ci tak rzadki produkt.

Witraż etykiety przedstawia stojącą przed wejściem do świątyni zhumanizowaną postać pszczoły w biskupiej mitrze, stule opatrzonej greckimi literami Α i Ω (symbole początku i końca), dzierżącej atrybuty Św. Ambrożego – patrona pszczelarzy: w prawym ręku pastorał, w lewym wyplatany słomiany ul (kuszkę). Postać stoi na trójkolorowym dywanie symbolizującym pory roku wiosnę/lato/jesień. Ustawione na polach talerzowate świeczniki obrazują dominujący kolor kwiecia roślin miododajnych właściwych porom roku. Wiosną biel kwiatów drzew owocowych i żółć rzepaku i mniszka, latem biel gryki i błękit chabru, jesienią fiolet wrzosu i żółć nawłoci. Korpus woskowej świecy i płomień oddają kolory zbieranych miodów.

Na Cereusie znajdziesz zawieszkę z holograficznym numerem butelki i QR-codem potwierdzającym certyfikat skey.network -> ZULI. Do ochrony i potwierdzenia jego autentyczności, zastosowaliśmy technologię blokchain. Prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce w kategorii trunków. Wdrożyliśmy ją w kooperacji z olsztyńską firmą Caruma.

QR-code zawieszka

W lutym 2024 r. przedpremierowy Cereus został wyróżniony brązowym medalem największego na świecie konkursu miodów pitnych Mead Madeness Cup, w którym konkurowało w różnych kategoriach 711 trunków z 37 krajów świata.

Mead Madness Cup 2024 bronze

Woda, drożdże winiarskie.

Miody z naszych pasiek z całego sezonu,  tłoczone z tłoczone z odsklepin:

 • miód wielokwiatowy wiosenny
 • miód leśny
 • miód faceliowy
 • miód nektarowo-spadziowy leśny
 • miód lipowy
 • miód lipowo-leśny
 • miód gryczany
 • miód nawłociowy
 • miód wrzosowy

Warunki dostawy 
– koszt dostawy krajowej 9,90 zł
– maks. waga paczki do 30 kg
– realizujemy tylko odstawy kurierskie, nie wysyłamy do paczkomatów
– spodziewaj się weryfikacji wieku przez kuriera przy odbiorze paczki
– wysyłamy zazwyczaj we wtorki i czwartki

Pakowanie
– UWAGA! słoma z paczki nam, wystaje 🙂 Bądź przygotowany przy rozpakowywaniu 🙂
– pakujemy ekologicznie
– nie używamy recyklingowanych foliowych czy papierowych wypełniaczy

Płatności
– blik
– szybki przelew elektroniczny
– przelew bankowy